Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

PerDormire gran sonno 2.0 EKSPOZYCJA

Nowy produkt

3 140,00 zł

29.jpg


GRAN SONNO DE LUXE to niepowtarzalny model materaca, który zachwyca niespotykaną dotąd kombinacją materiałów.

Pokrowiec materaca wykonany jest z innowacyjnej dzianiny Biocell 40 Fusion®, która zawiera wiskozę z dodatkiem srebra i karbonu.

To połączenie ułatwia odprowadzanie wilgoci i zapobiega jej gromadzeniu się we wnętrzu materaca, a także ma działanie antybakteryjne i antystatyczne.

Wierzchnia warstwa materaca zawiera pianę Extra Soft, która delikatnie otula Twoje ciało dając uczucie komfortu.

Opatentowana piana wykonana w technologii Visco Mind Clima Fresh®, która została wszyta w pokrowcu pochłania ciepło ludzkiego ciała, utrzymując

komfort termiczny podczas snu.

Umieszczona w środkowej części materaca perforowana piana Visco Mind® doskonale rozkłada nacisk i dopasowuje się do kształtów naszego ciała,

dając przy tym uczucie sprężystości.

Dolna warstwa wysokoelastycznej piany Waterfoam zapewnia optymalne podparcie dla naszego ciała.

Materac GRANN SONNO DE LUXE jest certyfikowanym produktem medycznym gwarantującym zdrowy sen.

WYSOKOŚĆ MATERACA: około 28 cm

WYSOKOŚĆ WNĘTRZA: około 20 cm

WYPEŁNIENIE POKROWCA:

  • STRONA A: 2,5 cm EXTRA SOFT FOAM + 2 cm VISCO MIND CLIMA FRESH® - 1.9 KPA
  • STRONA B: 2 cm EXTRA SOFT FOAM

2dcd98d545babbeb1beeb70a8392

WNĘTRZE MATERACA:

  • 6 cm - górna warstwa z piany VISCO MIND®, ergonomiczna, dopasowująca się.
  • Twardość: 1,9 KPA
  • 14 cm - dolna warstwa z piany CFC-FREE WATERFOAM
  • Twardość: 3.6 KPA

c85de2b04fb2ab63da59562927e2

PRODUKT MEDYCZNY

BIOCELL 40 FUSION - Antybakteryjny i antystatyczny materiał stworzony ze specjalnych włókien, z dużym udziałem wiskozy (40%), z dodatkiem srebra i karbonu. Wiskoza to włókno syntetyczne pochodzenia naturalnego (wytwarzane z celulozy drzewnej). Jest jedwabiście gładkie, bardzo wytrzymałe, a przy tym przewiewne. Jony srebra mają silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu zapewniają czystość materaca przez cały okres użytkowania. Węgiel cechuje się wysokim przewodnictwem ładunków elektrycznych co pozwala szybko rozpraszać ładunki gromadzące się w nocy.

Clima Fresh® jest owocem ostatnich lat szeroko zakrojonych badań w dziedzinie nanotechnologii. Klasyczna piana z pamięcią kształtu została połączona z mikrokapsułkami zmiennofazowego materiału PCM (ang. Phase Change Material). Materiał ten ma zdolność pochłaniania nadmiaru ciepła oraz stopniowego oddawania go, gdy zrobi się chłodniej. Pierwotnie materiały PCM stosowano w przemyśle lotniczym oraz w badaniach NASA – wszędzie tam, gdzie potrzebne było zminimalizowanie wahań temperatury. Zastosowanie termoregulacyjnej piany Clima Fresh® do produkcji materacy praktycznie rozwiązało problem przegrzewania się i nadmiernej potliwości przy użytkowaniu materacy z pamięcią kształtu. Dodatkową korzystną cechą są sole srebra w składzie materiału, które czynią go odpornym na namnażanie się bakterii i pleśni.

Piana Extra Soft jest dziesięć razy bardziej miękka niż standardowa piana wysokoelastyczna. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych surowców i nowatorskiemu sposobowi produkcji: komórki piany są znacznie większe niż standardowo. Extra Soft Foam zapewnia wysoki komfort powierzchniowy i miłe, puszyste odczucie materaca.

Visco Mind® to nowej generacji piana z pamięcią kształtu o gęstości około 50 kg/m3. Piana ta w odpowiedzi na nacisk idealnie dopasowuje do kształtu ciała, zapewniając najwyższy komfort i ergonomię snu. Nie wywiera nacisku zwrotnego, przez co wspomaga właściwe ukrwienie ciała. Tłumi drgania i wibracje przenoszone przez materac, dzięki czemu umożliwia komfortowe użytkowanie materaca przez pary. W odróżnieniu od innych tego typu materiałów dostępnych na rynku, opatentowana przez PerDormire piana Visco Mind® tylko nieznacznie zmienia swoją twardość w zależności od temperatury. Dzięki temu zachowuje optymalne właściwości zarówno w chłodnych, jak i mocno ogrzewanych sypialniach. Użycie w procesie produkcyjnym wody jako czynnika spieniającego wyeliminowało konieczność stosowania bardzo szkodliwych dla środowiska freonów (CFC). Visco Mind® dzięki dużej gęstości i zaawansowanemu procesowi produkcji jest materiałem niezwykle odpornym na mechaniczne zużycie i starzenie się pod wpływem kontaktu z powietrzem i światłem. Visco Mind® występuje w niemal każdym materacu Perdormire.

AIR MEMORY- Piana z pamięcią kształtu Visco Mind® jest perforowana na wylot wieloma małymi otworami. Zwiększa to znacznie cyrkulację powietrza przez co wspomaga odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca. Perforacja poprawia też elastyczność i pozwala uzyskać różne strefy twardości w obrębie jednego bloku piany.

Waterfoam to wysokoelastyczna piana poliuretanowa stanowiąca bazę wszystkich materacy Perdormire. Cechuje się otwartą strukturą komórkową, dzięki czemu doskonale się wentyluje i odprowadza wilgoć. Piana Waterfoam w procesie produkcyjnym jest spieniana wodą, co eliminuje konieczność stosowania bardzo szkodliwych dla środowiska freonów (CFC). Jest też całkowicie antyalergiczna, obojętna chemicznie i nieszkodliwa.Dostępna jest w wielu wariantach gęstości i nośności. Każda jej odmiana cechuje się dużą trwałością, odpornością na zużycie i starzenie się.

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

Powiązane produkty

Demo Options

#

zapisz się do naszego NEWSLETTERA

Nie, dziękuję! NIE JESTEM ZAINTERESOWANY.

Podanie adresu e-mail również subskrybuje Cię do informacji o nowych produktach oraz promocij Ale Materace.