Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Jaki materac dla dziecka?
16 Sep
Jaki materac dla dziecka?

Zanim zdecydujemy, jaki materac dla dziecka wybrać, warto poprosić o pomoc sprzedawcę, ponieważ rodzice często z powodu błędnej oceny, odrzucają dobry produkt. Chcąc wybrać jakościowy materac, trzeba pamiętać także o ty, że potrzeby malucha zmieniają się zależnie od okresu rozwojowego.

  • Materac dla noworodka powinien być wykonany z  materiału, który odznacza się termoizolacyjnością – ze względu na to, że większość doby przesypia i, jak powszechnie wiadomo, potrzebuje więcej ciepła z otoczenia.
  • Materac dla niemowlaka powinien charakteryzować się dobrą cyrkulacją powietrza i antybakteryjnością. 
  • W przypadku dziecka starszego należy wziąć pod uwagę dużo większą powierzchnię użytkową łóżka (160x80,90x200). Materac powinien być złożony z warstw różnych materiałów stosownie do wzrostu i wagi – nie może pozwalać na zapadanie się ciała dziecka, ale też odznaczać się odpowiednią twardością. 

MATERAC Z PIANKI CZY Z LATEKSU? 

 Materace wykonane z tworzyw sztucznych wydają się najlepszym rozwiązaniem. Materac z pianki poliuretanowej, tak samo jak z zawartością pianki wysokoelastycznej, uniemożliwia zapadanie się dziecka i warunkuje pożądane podparcie – oczywiście pod warunkiem, że wykorzystywana jest odpowiednia, dobrze dobrana jej grubość. W innym wypadku może się szybko utlenić i stracić swoje właściwości. Niepokojący może być fakt, iż z racji wykorzystania toksycznych materiałów przy jego produkcji, istnieje ryzyko wystąpienia uczulenia u dziecka.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie pianki termoelastycznej. Dzięki swoim właściwościom, pod wpływem ciepłoty ciała, pianka ulega odkształceniu, co zapewnia punktowy, prawidłowy nacisk, a ciało dziecka jest niejako otulone materacem. Materiał ten jest jednak średnio trwały. Może także kumulować ciepło i prowadzić do przegrzania.

Warto postawić na materac, który został przynajmniej częściowo wykonany z wysokojakościowego lateksu. Materac lateksowy wykazuje cechy antyalergiczne oraz antybakteryjne. Jednak wraz z upływem czasu może stracić swoje właściwości. Warto mieć na uwadze, że i w tym przypadku istnieje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej.

   

DOBRY MATERAC DZIECIĘCY, CZYLI JAKI?

 

Materiały wykorzystywane do produkcji materaców dla noworodków, niemowląt i dzieci starszych są takie same. Wraz ze zmianą wagi i wzrostu dziecka, zmianie powinna ulegać jednak ich grubość i twardość. Dobry materacyk dla dziecka jest elastyczny, dopasowujący, ale niezapadający się. 

Cechy, które należy wziąć pod uwagę to:

  • trwałość,
  • odporność na zniekształcenia,
  • dobra pochłanialność wilgoci
  • właściwości antyalergiczne.

Kleje i substancje wykorzystywane do produkcji materaców powinny mieć pochodzenie organiczne. Celem zachowania najlepszej higieny warto postawić na materac wyposażony w łatwo ściągalny, możliwy do wyprania pokrowiec.

Leave a Comment (s)

Demo Options

#

zapisz się do naszego NEWSLETTERA

Nie, dziękuję! NIE JESTEM ZAINTERESOWANY.

Podanie adresu e-mail również subskrybuje Cię do informacji o nowych produktach oraz promocij Ale Materace.